Круглы стол "З клопатам аб сацыяльна-неабароненых групах насельніцтва. Новыя віды паслуг устаноў культуры Навагрудскага раёна"

Удзельнікі пазнаёміліся з работай тыфлаабсталявання ў Навагрудскай спецыяльнай бібліятэцы для інвалідаў па зроку, праслухалі з дапамогай аўдыягідаў экскурсію ў Доме-музеі Адама Міцкевіча.

Работнікі навагрудскай раённай бібліятэкі паказалі спектакль "Незвычайныя прыгоды Саламеі Русецкай". Удзельнікі мастацкай самадзейнасці прадпрыемства "Фільтр" ГА БелТІЗ прадставілі канцэртныя выступленні.

Мерапрыемства прайшло ў рамках праекта «ПроЗрение: улучшение качества жизни слепых и слабовидящих людей в городе Новогрудке» міжнароднай тэхнічнай дапамогі № 00073130 «Садзейнічанне развіццю на мясцоваым узроўні ў Рэаспубліцы Беларусь»