Фотавыстава «Смак беларускай гісторыі»

З 9 мая па 31 ліпеня ў выставачнай зале інфармацыйна-касавага цэнтра размесціцца выстава фотатаграфіі. Прадстаўленыя ўвазе наведвальнікаў фотаработы - адзін з вынікаў працы рэжысёра-пастаноўшчыка Аляксея Раковіча і яго дружнай здымачнай группы над серыяй фільмаў «Гісторыя беларуская страўні» вытворчасці відэастудыі «Белвідэацэнтр», знятай па заказу Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь. Гэта кадры з фільмаў і фотаздымкі са здымачнай пляцоўкі. Глядзяцца яны сапраўды «смачна»: у іх распавядаецца пра спрадвечныя традыцыі харчавання і побыту беларусаў розных саслоўяў у розныя часы.

Інфармацыя ўзята з афіцыйнага сайта Нацыянальнага гісторыка-культурнага музея-запаведніка "Нясвіж". Больш падрабязна