Падарунак музею ад гімназіі № 75 г. Мінска імя Масленікава П.В.

11.10.2017 г. у Навагрудскім гістарычна-краязнаўчым музеі адбылася сустрэча з вучнямі гімназіі № 75 г. Мінска імя Масленікава П.В., якія вырабілі макет палацава-паркавай сядзібы Храптовічаў у Шчорсах і падарылі яго музею. На мерапрыемстве прысутнічалі дырэктар гімназіі В.Г.Ананька, кіраўнік праекта Вайтэнка Т.В., вучні гімназіі, жыхары і госці горада.

Газета "Новае жыццё" аб мерапрыемстве: http://novgazeta.by/novogrudskiy-istoriko-kraevedcheskiy/

Падарунак музею ад гімназіі № 75 г. Мінска імя Масленікава П.В. Новогрудский историко-краеведческий музей. г. Новогрудок, 2017 г.